A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №4
Дніпровського району м. Києва

Світла сенсорна кімната

Сенсорна кімната може стати місцем для корекційної роботи з дитиною аутистом, така кімната є прикладом спеціалізованої сенсорної кімнати. 

Світла кімната по своїй суті має налаштовувати на плодотворний і активний день. Тому для світлої сенсорної кімнати притаманні сухі басейни, дзеркальні та мерехтливі поверхні, мобільні кольорові меблі та спортивні приспосіблення. Універсальні ж поєднують у собі деталі як і світлої так і темної кімнати.

Сенсорне обладнання в дитячій кімнаті, ще з народження викликає у дитини захват та позитивні емоції. Безумовно, кожна деталь кімнати в залежності від призначення впливає на розвиток дитини по різному. Але в цілому сенсорна кімната сприяє:

  • розвитку творчих здібностей;
  • сенсорній інтеграції;
  • розвитку та інклюзії дітей з аутизмом, ДЦП, синдромом Дауна;
  • покращенню настрою;
  • появі нових ідей;
  • спортивній підготовці;
  • розвитку уваги та самоконтролю;
  • покращенню фізичного і морального здоров’я та ін.

СКВІЗЕР

"Обнімальний тренажер" подарує заспокійливі відчуття і допоможе налагодити пропріоцептивні зв'язоки з тілом, впоратися з тривожністю. Проповзаючи крізь щільно розміщені валики цього обладнання, дитина отримує глибоку стимуляцію пропріоцептивної системи, це надає заспокійливий ефект і сприяє кращому сприйняттю власного тіла. Взаємодія з валиками тренує координаційні здібності дитини і вміння контролювати власні рухи.

ГАМАК

Являє собою велику полотняну поверхню гамака з місцем для сидіння всередині. Використовується для релаксації дітей, заспокоєння. Також розгойдування сприятливо впливає на зміцнення вестибулярного апарату, швидкість мозкових процесів, зосередженість. Виріб піднімає настрій, створює відчуття комфорту, захищеності. Всередині можна грати, читати, слухати музику тощо.

БІЗІБОРД 

Розвиваюча дошка для дітей, яка містить багато різних кнопочок, замків, засувок, прищепок та інших предметів, які могли б зацікавити малюка в будинку. Розвиває кмітливість, дрібну моторику, і займає дитину! Бізіборд - це дошка, на яку кріпляться всілякі привабливі для дитини речі. Підійде все, що можна вертіти, крутити і клацати: різні замочки, кнопки, гачки, рахунки, валики, тумблери. Корисність цієї іграшки переоцінити неможливо: по-перше вона сприяє розвитку дрібної моторики дитини, так само вона допомагає дитині ознайомитися і вивчити різні кольори, формує причинно-наслідкові зв'язки, і сприяє вивченню цифр, рахунку і навіть орієнтації часі Так бізіборд є дуже практичною річчю, за допомогою якої дитина розвиває відразу кілька навичок.

 

Напівсфери

Дане обладнання розроблене для виконання вправ з розвитку балансу, корекції постави та масажу стоп. Чудово підходить для індивідуальних та групових занять з дітьми. Спеціальні конічні шипи стимулюють сенсорні рецептори та покращують циркуляцію крові.

 

Обтяжена сенсорна Подушка "ГУСІНЬ"

Обтяжена сенсорна подушка Гусінь створена за аналогією обтяжувального жилету або ковдри. Метою її використання є надання дитині почуття глибокого тиску, яке заспокоює і дає йому можливість краще обробляти і інтегрувати сенсорні сигнали.

Обтяжена сенсорна іграшка стимулює пропріоцептивну і тактильну системи, взаємодія з іграшкою сприяє кращому відчуттю і сприйняттю власного тіла, формуванню схеми тіла. Така іграшка звертає увагу дитини, створює умови для розвитку ігрової діяльності та комунікативних навичок.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора