A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр №4
Дніпровського району м. Києва

Темна сенсорна кімната

Темна кімната більше сповнена загадковості, мрійливості і має заспокоїти дитину та підготувати до сну. Темна кімната в свою чергу більш гармонійно буде виглядати з великою кількістю нічників, з космічним пано на стіні і світловим дощем. Універсальні ж поєднують у собі деталі як і світлої так і темної кімнати. Проте у бажанні досягти максимальної функціональності кімнати варто пам'ятати про вільний простір для ігор та творчості дитини.

Лавова лампа

Лава-лампа являє собою незвичайну конструкцію: скляна ємність, заповнена прозорим маслом і кольоровим парафіном. Працює вона за рахунок розташованої знизу звичайної електричної лампи. Остання виконує дві функції: нагріває вміст ємності, створюючи ефект переміщення «ряди», і забезпечує специфічну підсвічування реакції, виглядає дуже красиво і заворожуюче.

Наповнення для світловий бульбашкового колони "Морські рибки"

Це додаткові яскраві і блискучі легкі фігурки, які можна запустити всередину колони і спостерігати за тим, як вони, як живі, переміщаються вгору і вниз. Розвивають увагу, фантазію, створюють казкову атмосферу. У кожної рибки є рухливі елементи, за рахунок них рибка виглядає живою! Це додаткові яскраві і блискучі легкі фігурки, які можна запустити всередину колони і спостерігати за тим, як вони, як живі, переміщаються вгору і вниз. Розвивають увагу, фантазію, створюють казкову атмосферу. Можна придумувати масу яскравих ігор з дітьми,  виділяти серед рибок найшвидших. 

Інтерактивна пісочниця 

Прилад доповненої реальності, що створює чутливу до рухів людини проекцію. Сенсор глибини заміряє відстань до реального піску, програма обробляє отримані від сенсора дані, а проектор відображає гори, вулкани, водні та інші віртуальні об’єкти. Дає можливість створювати власноруч ландшафт, виконувати вправи з власним уявним світом, який можна змінити в одну мить. Розвиває координацію, фантазію, включає елементи сенсорно-тактильної терапії. Сприяє загальному розвитку дітей. Застосовується в психотерапії та психокорекції.

Інтерактивна пісочниця завдяки доповненій реальності відкриває нові можливості для розвитку дитини з використанням піску. Перед дитиною розкривається безмежний світ можливостей, на місці де була гора можна зробити заглиблення і відразу з’явиться озеро або річка, можна будувати різноманітні ландшафти. Це захоплює увагу дитини, спонукаючи її вигадувати все більше нових ідей, розвиває тактильні відчуття,  фантазію, вчить працювати  в колективі.

Ефекти, які досягаються при використанні інтерактивної пісочниці

 • Стимуляція зорової системи
 • Розвиток навичок моторного планування
 • Корекція поведінки
 • Стимуляція тактильної системи
 • Стимуляція пропріоцептивной системи
 • Розвиток мовлення
 • Отримання академічних навичок

Навчальний процес

Використання інтерактивної пісочниці в навчальному процесі позитивно позначається на загальному розвитку дітей і їх навчальної мотивації. Сучасні технології підігрівають інтерес до предметів вивчення і мотивують дітей шляхом безпосереднього інтересу до подання інформації. Інтерактивна пісочниця орієнтована не тільки на виконавчу функцію представлення матеріалу, а й виступає сильним психологічним інструментом. Навчання на базі такої пісочниці заспокоює, гармонізує психоемоційний стан, знімає тривожність. Коли дитина позбавляється напруги і має інтерес до вивчення предмета посилюється його працездатність, і позитивно впливає на результативність навчання.

Якими можуть бути завдання:

 • спробуйте відтворити кілька материків, які саме виберіть за своїм бажанням;
 • створіть гірський хребет, який буде простягатися від одного краю пісочниці до іншого;
 • зробіть так, щоб більша частина пісочниці нагадувала низовина;
 • створіть горбистий ландшафт по всій території пісочниці;
 • створіть на нашому ландшафті дві великі і широкі річки і зробіть так, щоб в іншому місці вони перетиналися;
 • створіть ландшафт, який на ваш погляд був би ідеальним для проживання. Чому ви створили саме такий ландшафт? Які б природні явища могли б загрожувати людям, які там проживають?

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора